Nedenfor nævnes alle medlemmer med navn, adresse m.v.

Ovenfor i det grønne felt kan du se de enkelte medlemmers egen side, hvor man præsenterer sit kunstneriske arbejde. Tryk på det ønskede navn.

 

Ann Brix Olesen
Nr. Skovsgård 23, 9460 Brovst
Tlf.: 98 23 02 10
annbrix.olesen46@gmail.com

 

Annalise Messerschmidt

Vestervang Allé 69, 9670 Løgstør

Tlf.:  9863 8590/2126 9012

anli@pc.dk

www.annalises.dk

 

Anne-Marie Kastberg

Sønergade 25, 9000 Ålborg

Telefon: 26366125

sommerpap@gmail.com

 


Anna Marie Kjeldgaard

Godthåbsvej 45, 9690 Fjerritslev
Tlf. 22209662
ac@kjeldgaard.mail.dk

 

Anna Maria Kornum
Hjortdalsvej 121, 9690 Fjerritslev
Tlf.: 98 21 70 48/40 33 98 42
am.kornum@mail.dk

 

Anni Pedersen
Godthåbsvej 37, 9690 Fjerritslev
Tlf.: 98 21 18 19 /30 20 73 40
anniogsvend@cdnet.dk

 

Birgit Stentoft Pedersen
Hjortdalsvej 385, 9460 Brovst
Tlf.: 98 23 51 81-22 46 74 92
bstentoftpedersen8@gmail.com

 

Birgit Stokbro
Ferren 79, 9492 Blokhus
Tlf.: 24 40 84 74
birgit.stokbro@icloud.com

 

Birthe Bjerre
Rolighedsvej 30, 9690 Fjerritslev
Tlf.: 40 58 35 84
hogsbobb@stofanet.dk

 

Birthe Holmgaard
Ørnevej 29, Tranum, 9460 Brovst
Tlf. 23867502
vagnogbirthe1@live.dk

 

Bodil Rasmussen
Knudegårdsvej 9, 9460 Brovst
Tlf. 22996848
bodilmrasmussen@outlook.dk

 

Charlotte Andersen
Skræmvej 154, 9690 Fjerritslev
Tlf.: 60 18 51 63
charlotte3andersen@hotmail.com

 

Connie Anette Nordholt
Teglværksvej 9, Bjerget, 7741 Frøstrup
86102706 / 23718892
connienordholt@hotmail.dk

 

Ellen Nørmølle
Knudegaardsvej 12, 9460 Brovst
Tlf.: 23 44 65 87
ellen@bispengaard.dk

 

Elsebet Vibe
Agertoften 14F, 9460 Brovst
Tlf.: 51524296
elsebetvibe@gmail.com

 

Gerda Tranberg
Rådhusparken 12, 9440 Åbybro
Tlf.: 20 10 91 07
www.gerda-tranberg-galleri.dk
gerdatranberg12@gmail.com

 

Gitte Bauneborg Nielsen
Norgesgade 8 st.tv., 9000 Aalborg
Tlf.: 98194120 Mobil: 24476079
joginielsen@gmail.com

 

Gitte Jul
Rønvej 19, 9460 Brovst
Telf. 505698997
gitte@paarupgaard.com

 

Grethe Irmalin Larsen
Stærevej 14, Tranum, 9460 Brovst
tlf. 22131587
irmalin_2@hotmail.dk

 

Helle Stelzner Kristensen
Agertoften 51, 9460 Brovst
Tlf.: 98 23 23 71 / 61229409
hans-jorn@hotmail.com

 

Helle Lindsman
Klitvejen 170, 7741 Frøstrup
Tlf. 50 93 53 29
Email: helle.lindsman@gmail.com

 

Helle Lysgaard Søgaard
Sønderøksevej 20
9460 Brovst
Tlf.: 23 98 64 67
lysgaard62@gmail.com

 

Herdis Lau Nielsen
Skræmvej 199, 9690 Fjerritslev
Tlf.: 98 21 53 83 / 29 26 53 89
herdislau@live.dk

 

Ida Krogh
Slettestrandvej 80, 9690 Fjerritslev
Tlf. 40958074
idak12@yahoo.dk

 

Inge Holm
Højvang 14, 9600 Års
Tlf.:20769122
bondegaard.ih14@gmail.com

 

Inger Nielsen
Tinghøjvej 6, 9600 Aars
Tlf. 29 44 88 18
inger.nielsen@gmail.com

 

Jens Jørgen Søgaard
Brårupvej 18, 9670 Løgstør
Tlf.: 61600988
www.sites.google.com/site/jensjsoegaard/
jj@soegaard.net

 

Jette Crandal
Ø.Hassingvej 34, 9310 Vodskov
Tlf.: 23 70 66 04 / 98 25 65 22
moelbakgaard@mail.tele.dk

 

Jette Halberg
Boden 3, Øland, 9460 Brovst
Tlf: 42 19 77 46
jhalberg11@gmail.com

 

Jytte Søgaard Vad
Møllebakken 3
9460 Brovst
Tlf.: 20 87 35 18
jyttesvad@gmail.com

 

Jørn Nielsen
Skifervej 1, Østerild, 7700 Thisted
Tlf.: 96 19 31 09 - 40 32 31 09
jkun@pc.dk

 

Karen Anna Larsen
Stærevej 22, Tranum, 9460 Brovst
Tlf. 24254962
raschone@mail.dk

 

Karen Marie Mondrup
Hammershøj 16, Øland, 9460 Brovst
Tlf.: 96 44 41 40-50 93 36 05
karen-marie@10mb.dk

 

Karen M. Gudjohnsen

Agertoften 14 E, 9460 Brovst

Tlf. 28511149

kmgudjohnsen@gmail.com

 

Karin Coermann
Baunehøjvej 12, Tranum, 9460 Brovst
Tlf. 29 17 54 68
karincoer@gmail.com

 

Kirsten Fonslev
Tyttebærvej 10, 9460 Brovst
Tlf. 98231161 / 23637326
fonslev@dadlnet.dk

 

Kiirsten R. Pedersen
Sønderkær 12, Øland, 9460 Brovst
Tlf. 40724319
soenderkaer12@gmail.com

 

 Kitha Kraft

Katbyvej 1, 9600 Aars

Tlf.: 21822890

kitte28@gmail.com

 

Lena Klit
Fjordblinkvej 13
9681 Ranum
Tlf.: 22 38 21 38
lenaklit@smilemail.dk

 

Lillian Hansen
Sandgade 6, 9490 Brovst
Telefon: 22254812
lillian.p@hansen.tdcadsl.dk

 

Lillian Nøhr
Gøttrupstrandvej 98, 9690 Fjerritslev
Tlf.: 98 22 55 44-40 13 03 55
lillian.noehr@skolekom.dk

 

Lise Vad Christensen
Koldmosevej 9, 9460 Brovst
lisevadkristensen@gmail.com

 

Lissen Røtkjær
Skolevangen 10, Hune, 9492 Hune
Tlf.: 98 23 55 03-23 84 19 91
www.livetsmagi.dk
livetsmagi@outlook.dk

 

Marie Vibe

Teglvænget 52, 9460 Brovst

Tfl. 22397632
narniamarie@live.dk

 

Margit Poulsen
Parkvej 11, 9460 Brovst
Tlf.: 23 39 27 32
margit.poulsen@gmail.com

 

Mette Haagen Hyttel
Fosdalsvej 24
9460 Brovst
Tlf.: 98 23 50 46 / 29 86 54 30
mettehyttel@live.dk

 

Nanna Ekelund
Fjordvej 1, Øland, 9460 Brovst
Tlf.: 98 23 61 71 /  30231455

nanna.ekelund@hotmail.com

 

Poul Christensen
Rosevej 5, Halvrimmen, 9460 Brovst
Tlf. 42234347
galleri@poulchristensen.com

 

Susanne Jacobsen
Gyvelvej 3, 9460 Brovst
Tlf. 41294913
jacobsen48@gmail.com

 

Vita Pedersen
Lærkevej 2, 9440 Åbybro
Tlf.: 98 24 20 56 / 20 63 18 87
www.vitasgalleri.dk
vitapedersen@gmail.com